IRIDOLOGIE


Iridologie je starobylá lékařská diagnostická metoda, která jako diagnostický nástroj používá duhovku oka, panenku, oční bělmo a někdy i kůži kolem očí. Její správné místo je mezi diagnostickými metodami přírodní medicíny (neboli naturopatie) nikoli mezi ezoterickými disciplínami, kam bývá často neprávem zařazována.

Iridologie se vyučuje na fakultách naturopatické medicíny zejména v Americe, Kanadě a Austrálii. Velmi rozšířená a uznávaná je v Německu.

Iridolog se prostřednictvím makro digitální fotografie nebo očního mikroskopu podívá na oko velmi detailně a sleduje již dříve popsané znaky, které byly po staletí zaznamenány a spojeny s určitými slabostmi orgánů, s jejich tkáňovými změnami a dalšími spojitostmi se zdravotním stavem člověka. Těchto znaků se v dnešní době rozeznává něco kolem 500, ale existují také jejich vzájemné souvislosti. Kombinací znaků jsou tisíce. K jejich správnému propojení a vyhodnocení potřebuje iridolog rozsáhlou praxi.

Oko je nervově propojeno se všemi částmi našeho těla. Orgány mají na duhovce oka svá reflexní nervová zakončení, stejně jako je mají třeba na plosce nohy. Pokud má orgán potíže nebo je nějak geneticky zatížen, v oku se to projeví jako pigmentace nebo jako uvolnění vláken duhovky a vznik trhliny (tzv. laguny), jako změna tvaru duhovky a panenky, změna projasnění duhovky.
Oko signalizuje skryté příčiny zdravotních potíží jako je změna kvality krve, hormonální nerovnováha, porušení nervového či krevního zásobení orgánu stupeň tkáňových změn.


Ve spojení s klasickou čínskou diagnostikou získává terapeut neuvěřitelně přesnou a prakticky upotřebitelnou metodiku diagnostiky.iridologie

linka_gray
Helena Chadimová, Přemyslovská 13, 130 00 Praha 3 , Tel: +420 732 688 090