REFLEXNÍ TERAPIE


Diagnostika

Diagnostika zdravotního stavu se provádí na šlapkách nohou. S její pomocí se dá odhalit příčina zdravotních problémů. Poctivá diagnostika nás může upozornit na možné budoucí potíže a působit tak preventivně. Na základě diagnózy doporučuji úpravu stravy a životního stylu. Společně s vámi budeme hledat příčinu problémů, nikoliv pouze potlačovat příznaky. V případě potřeby vám mohu doporučit a zajistit vhodné byliny a doplňky.

Terapie

Mnoho z Vás asi slyšelo o bolestivosti reflexní terapie. Já používám techniky, které jsou velice příjemné se stejnou účinností. Terapii provádím reflexní masáží chodidel, nebo stimulací jednotlivých plošek technikami z Tuina masáží, což je bezbolestné a velice účinné. Zastávám názor, že nelze spouštět samoléčebné mechanismy v těle, je-li klient napjatý v očekávání bolesti.
Masáž slouží především k uvolnění drah a nastartování orgánů. Je velmi příjemná a uvolňující, nelechtá :). Masáží plosek se „předuvolní“ celé tělo včetně páteře. Zvláštní pozornost věnuji ploškám orgánů, které byly při diagnóze oslabeny. Je to nezbytná příprava k dalším úkonům.

Reflexní uvolnění krční páteře

Krční páteř uvolňuji nejprve v sedě na židli za pomoci reflexních bodů. Neprovádím prudké a trhavé pohyby, pohyb v krční páteři je pomalý, jemný a spojený se stiskem bodů, které uvolňují šíjové svalstvo. Následuje uvolnění a masáž krku a rukou vleže.reflexka
linka_gray
Helena Chadimová, Přemyslovská 13, 130 00 Praha 3 , Tel: +420 732 688 090